​Ermenistan Dışişleri Bakanı Yunanistan, İran, ABD ve Kanada mevkidaşlarıyla telefonla görüştü - Gündem
27 Kasım 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Տրե / Օր : Վահագն / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

28 Eylül 2020  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı Yunanistan, İran, ABD ve Kanada mevkidaşlarıyla telefonla görüştü -

​Ermenistan Dışişleri Bakanı Yunanistan, İran, ABD ve Kanada mevkidaşlarıyla telefonla görüştü ​Ermenistan Dışişleri Bakanı Yunanistan, İran, ABD ve Kanada mevkidaşlarıyla telefonla görüştü

Karabağ’a (Artsakh) karşı Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği saldırı sonucunda meydana gelen vaziyetle ilgili Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ABD, Kanada, İran ve Yunanistan Dışişleri Bakanlarıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bu görüşmelerle ilgili Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Anna Naghdalyan kendi Facebook sayfasından açıklamalarda bulundu.

Anna Naghdalyan Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan’ın bu ülkelerin Dışişleri Bakanlarına ayrıntılı mevcut olan durumu aktardığını bildirdi.

Hatırlanacağı üzere, 27 Eylül tarihinde sabah 07:10 sularında Azerbaycan silahlı kuvvetleri, Karabağ ile temas hattının tüm boyunca saldırıya geçti. Artsakh, hava ve füze saldırılarına hedef edildi. Teknik ve can kayıpları veren Azerbaycan güçleri, geri püskürtüldü. Çatışmalar devam ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+