​Nikol Paşinyan, Angela Merkel’i Türkiye’nin yıkıcı duruşunu durdurmak için her türlü çabayı gösterm - Gündem
03 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արամ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

29 Eylül 2020  

​Nikol Paşinyan, Angela Merkel’i Türkiye’nin yıkıcı duruşunu durdurmak için her türlü çabayı gösterm -

​Nikol Paşinyan, Angela Merkel’i Türkiye’nin yıkıcı duruşunu durdurmak için her türlü çabayı gösterm ​Nikol Paşinyan, Angela Merkel’i Türkiye’nin yıkıcı duruşunu durdurmak için her türlü çabayı göstermeye çağırıyor

Başbakan Nikol Paşinyan bugün saat 20:00’de Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel ile telefon görüşmesi yaptı.

EC Başbakanı bölgedeki durumu sundu. Artsakh’ın Azerbaycan’ın saldırısına maruz kaldığını, Artsakh ve Ermenistan Cumhuriyeti’nin güvenliğini tehdit eden devam eden çatışmalardan duyduğu endişeyi dile getirdi. Türkiye’nin Temmuz olaylarından bu yana bölgede eşi benzeri görülmediğini de sözlerine ekledi. Başbakan Paşinyan Almanya Başbakanı’nı Türkiye’nin saldırgan, yıkıcı tutumunu dizginlemek ve bölgedeki rolünü dışlamak için her türlü çabayı göstermeye çağırdı.

Almanya Şansölyesi, Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümüne alternatif olmadığına dikkat çekerek durumla ilgili derin endişesini dile getirdi ve AGİT Minsk Grubu içinde barış sürecini yeniden başlatma gereğini vurguladı.

Bu haber armradio.am kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio.am) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+