​Ermenistan’ın Vardenis bölgesinde Azerbaycan’a ait İHA vuruldu - Gündem
27 Ekim 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Սահմի / Օր : Վահագն / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

29 Eylül 2020 - Bu haber 42 kez okundu.  

​Ermenistan’ın Vardenis bölgesinde Azerbaycan’a ait İHA vuruldu

​Ermenistan’ın Vardenis bölgesinde Azerbaycan’a ait İHA vuruldu ​Ermenistan’ın Vardenis bölgesinde Azerbaycan’a ait İHA vuruldu
Ermenistan’ın doğusunda, Sevan gölünün kenarında bulunan Vardenis’in gökyüzünde tespit edilen Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'ne ait İHA Ermeni güçleri tarafından etkisiz hale getirildi ve düşürüldü.

Bununla ilgili sosyal medyada video yayınladı. Yayınlanan videoda köylüler tarlada düşen İHA’nın parçalarını topluyorlar.

Hatırlanacağı üzere, 27 Eylül tarihinde sabah 07:10 sularında Azerbaycan silahlı kuvvetleri, Artsakh (Dağlık Karabağ) ile temas hattının tüm boyunca saldırıya geçti. Dağlık Karabağ'a ve çevresine hava ve füze saldırıları düzenleyen Azerbaycan ordusu, başta başkent Stepanakert olmak üzere sivil yerleşim yerlerini, okulları hedef aldı. Teknik ve can kayıpları veren Azerbaycan güçleri, geri püskürtüldü.

Azerbaycan'ın saldırısı sonucu Ermeni sivil halkı arasında bir çocuk ve bir kadın şehit oldu. Ermeni tarafı, 31 şehit ve 200 kadar yaralı olduğunu da açıkladı. Ermenistan'da ve Artsakh'ta sıkıyönetim ve seferberlik ilan edildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+