Rusya Duması Karabağ’daki vaziyetle ilgili açıklamada bulundu - Gündem
28 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Սիմ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

30 Eylül 2020  

Rusya Duması Karabağ’daki vaziyetle ilgili açıklamada bulundu -

Rusya Duması Karabağ’daki vaziyetle ilgili açıklamada bulundu Rusya Duması Karabağ’daki vaziyetle ilgili açıklamada bulundu

Rusya Devlet Duması Dağlık Karabağ’da mevcut olan durumuyla ilgili açıklamada bulundu ve taraflara müzakereleri yeniden başlatmaya çağırdı.

Devlet Duması tarafından kabul edilen açıklama Rusya Devlet Başkanına, Hükümete, Ermenistan ve Azerbaycan Parlamentolarına, AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanlarına, Bağımsız Devletler Topluluğu Parlamentolararası Meclise, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisine ve AGİT Parlamentolararası Meclise gönderilecek.

Milletvekilleri Dağlık Karabağ anlaşmazlık bölgesinde gerginliğin ve çatışmaların tırmanmasından dolayı endişelerini ifade ederek taraflara derhal ateşi durdurmaya ve müzakere masasına geri dönmeye çağırdılar.

Durumun ıslah edilmesi için Milletvekilleri arabulucuk faaliyetlerine hazır olduklarını da dile getirdiler ve şiddet uygulamasını kınadılar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+