​Ermenistan`dan uyarı: Cevabımız anında, güçlü ve yıkıcı olacak - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

01 Ekim 2020  

​Ermenistan`dan uyarı: Cevabımız anında, güçlü ve yıkıcı olacak -

​Ermenistan`dan uyarı: Cevabımız anında, güçlü ve yıkıcı olacak ​Ermenistan`dan uyarı: Cevabımız anında, güçlü ve yıkıcı olacak

Ermenistan Savunma Bakanlığı, bügün Ermeni tarafının Tochka-U füze sistemi kullandığına dair Azerbaycan basınında yoğun olarak yayınlanan iddiaların apaçık bir yalan olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını resmen duyurdu.

Ermenistan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan'ı uyardı: "Eğer Azerbaycan, bu asılsız iddiaları, bü tür veya daha büyük çaplı uzak menzilli füze sistemleri kullanarak “karşı saldırı” bahanesi olarak kullanmaya çalışıyorsa, anında güçlü ve yıkıcı cevap vereceğiz."

Hatırlanacağı üzere, 27 Eylül tarihinde sabah 07:10 sularında Azerbaycan silahlı kuvvetleri, Artsakh (Dağlık Karabağ) ile temas hattının tüm boyunca saldırıya geçti. Dağlık Karabağ'a ve çevresine hava ve füze saldırıları düzenleyen Azerbaycan ordusu, başta başkent Stepanakert olmak üzere sivil yerleşim yerlerini, okulları hedef aldı. 29 Eylül’den itibaren Ermeni sivil yerleşim yerlerine karşı Azerbaycan’In hava harekatına Türk Hava Kuvvetleri de katılıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+