​Artsakh Cumhurbaşkanı: En önemli etken, hasmın yönetiminin mahrum olduğu akıldır - Gündem
26 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

01 Ekim 2020  

​Artsakh Cumhurbaşkanı: En önemli etken, hasmın yönetiminin mahrum olduğu akıldır -

​Artsakh Cumhurbaşkanı: En önemli etken, hasmın yönetiminin mahrum olduğu akıldır ​Artsakh Cumhurbaşkanı: En önemli etken, hasmın yönetiminin mahrum olduğu akıldır

Artsakh Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, Azerbaycan’ın başlattığı geniş çaplı savaşın sona erdirilmesi için akla itiyaç olduğunu dile getirdi.

30 Eylül’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı, “İlk ve en önemli etken, hasmın yönetiminin mahrum olduğu akıldır. Azerbaycan halkının, Azerbaycan karşıtı bir yönetime sahip olduğunu anlayınca savaş bitecek” ifadelerini kullandı.

Savaşın, Azerbaycan’ın yenilgiye uğratılmasıyla sonlanacağını vurgulayan Arayik Harutyunyan, sonuçları ise savaşı başlatan taraf için çok ağır olacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı, “Sonuç olarak onların binlerce, yüzbinlerce can kayıpları, defalarca daha fazla yaralıları olacak. Ekonomi çökecek ve onyıllarca ayağa kalkamayacak. Azerbaycan halkı, onyıllar boyunca ağır sosyal şartlarda yaşayacak ve gerginlik hakim olacak, petrol kaynakları ise tükenmek üzeredir, maddi imkanlar kıtlığı yaşanacak. Ve böyle bir durumda yüz milyarla doların yok edilmesini meşrulaştırma ihtiyaçları olduğunu da anlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+