​Azerbaycan: Ermeni güçleri Dağlık Karabağ`dan çekilene dek operasyona devam edeceğiz - Gündem
11 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

01 Ekim 2020  

​Azerbaycan: Ermeni güçleri Dağlık Karabağ`dan çekilene dek operasyona devam edeceğiz -

​Azerbaycan: Ermeni güçleri Dağlık Karabağ`dan çekilene dek operasyona devam edeceğiz ​Azerbaycan: Ermeni güçleri Dağlık Karabağ`dan çekilene dek operasyona devam edeceğiz

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Azeri ordusunun Ermeni güçleri Dağlık Karabağ'dan tamamen çekilinceye kadar bölgedeki operasyonlara devam edeceğini belirtti.

Azeri Dışişleri, dün Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Daimi Konseyi'nin özel toplantısında Azeri temsilci tarafından yapılan açıklamayı yayınladı.

Akar: Türkiye, Azerbaycan'ı desteklemeye devam edecekBakanlık, "Toplantıda Azerbaycan'ın AGİT Daimi Temsilcisi, AGİT Minsk Grubu'nun Bakü'nün niyetinin ciddiyetini en nihayetinde anlayacağını umduğunu dile getirdi. AGİT Minsk Grubu, bölgede barışın sağlanması için Ermeni askerlerinin işgal edilen topraklardan tamamen ve koşulsuz olarak çekilmesini talep etmeli. Bu gerçekleşinceye dek Azerbaycan, meşru askeri operasyona devam edecek" ifadelerini kullandı.

Açıklamaya göre daimi temsilci, Dağlık Karabağ'da 27 Eylül'de yeniden alevlenen çatışmaların Ermeni ordusunun provokasyonlarının bir sonucu olduğunu vurguladı.

Azeri temsilci, "AGİT gibi uluslararası kuruluşlar, Ermenistan hükümetinin provokatif ve işgalci eylem ve açıklamalarına gereken tepkiyi göstermedi. Ayrıca uluslararası kuruluşlar, Helsinki Nihai Senedi'nin ilkelerinin uygulanması konusunda seçici davranıp çifte standart uyguluyor ve bir ceza verilmemesi, Ermenistan için yeni provokasyonların yolunu açıyor" diye konuştu.Bu haber sputniknews.com kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sputniknews.com) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sputniknews.com). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+