​Putin, Trump ve Macron`dan ortak açıklama: Dağlık Karabağ`da derhal ateşkes sağlanmalı - Gündem
17 Ekim 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Սահմի / Օր : Ասակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

02 Ekim 2020  

​Putin, Trump ve Macron`dan ortak açıklama: Dağlık Karabağ`da derhal ateşkes sağlanmalı -

​Putin, Trump ve Macron`dan ortak açıklama: Dağlık Karabağ`da derhal ateşkes sağlanmalı ​Putin, Trump ve Macron`dan ortak açıklama: Dağlık Karabağ`da derhal ateşkes sağlanmalı

Dağlık Karabağ'da barışçıl çözüm için kurulan Minsk Grubu'nun eş başkanları ABD, Rusya ve Fransa'dan Azerbaycan ve Ermenistan'a ön koşulsuz diyalog çağrısı geldi.

Üç ülkenin liderlerinin ortak açıklamasında, taraflara derhal ateşkes ilan etme ve masaya 'ön koşulsuz olarak' dönme çağrısı yapıldı.

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un imzasını taşıyan açıklamada, "İlgili askeri güçler arasındaki çatışmalara derhal son verilmesi çağrısı yapıyoruz. Aynı zamanda, Ermenistan ve Azerbaycan liderlerine, AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının himayesinde, somut müzakereleri iyi niyetle ve ön koşulsuz olarak gecikmeden yeniden başlatma çağrısında bulunuyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Çatışmalarda hayatını kaybedenlerin yasını tuttuklarını da belirten Putin, Trump ve Macron, ölü ve yaralıların ailelerine başsağlığı temennisinde bulundu.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
Online Ziyaretçi : 41 ¦ Üye : 0 ¦ Robot : 1 ¦ Bugün Tekil : 250 ¦ Çoğul 250 ¦ Toplam Tekil : 282.994 ¦ Çoğul : 283.207 ¦ Üye Sayımız : 0 ¦ Ip : 3.234.211.61
+