​Ermenistan, Azerbaycan’a silah satışları nedeniyle İsrail’deki büyükelçisini geri çağırdı - Gündem
23 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

02 Ekim 2020  

​Ermenistan, Azerbaycan’a silah satışları nedeniyle İsrail’deki büyükelçisini geri çağırdı -

​Ermenistan, Azerbaycan’a silah satışları nedeniyle İsrail’deki büyükelçisini geri çağırdı ​Ermenistan, Azerbaycan’a silah satışları nedeniyle İsrail’deki büyükelçisini geri çağırdı

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Yerevan’ın İsrail’deki büyükelçisini, bu ülkenin Azerbaycan’a yaptığı silah satışları ile ilgili istişareler için geri çağırdığı bilgisi paylaşıldı.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anna Nagdalyan, dünkü basın toplantısında Yerevan’ın İsrail’deki büyükelçisini, bu ülkenin Azerbaycan’a yaptığı silah satışları ile ilgili istişareler için geri çağırdığını söyledi.

Nagdalyan, "İsrail'in özellikle şu anda, Azerbaycan’ın Türkiye'nin desteğiyle saldırganlığı koşullarında, Azerbaycan'a ultra modern silahlar tedarik etmesi bizim için kabul edilemez. Bunu dikkate alarak Dışişleri Bakanlığı, İsrail’deki büyükelçisini istişareler için geri çağırmaya karar verdi" ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+