​Trudeau: Savaş teknolojilerimizin Azerbaycan’ın eline nasıl geçtiğine dair soruşturma yürüteceğiz - Gündem
01 Ekim 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արեգ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

04 Ekim 2020  

​Trudeau: Savaş teknolojilerimizin Azerbaycan’ın eline nasıl geçtiğine dair soruşturma yürüteceğiz -

​Trudeau: Savaş teknolojilerimizin Azerbaycan’ın eline nasıl geçtiğine dair soruşturma yürüteceğiz ​Trudeau: Savaş teknolojilerimizin Azerbaycan’ın eline nasıl geçtiğine dair soruşturma yürüteceğiz

Kanada Başbakanı Trudeau, Azerbaycan tarafından Artsakh'ta (Karabağ) kullanılan insansız hava araçlarında bulunan görüntüleme ve hedef belirleme sistemlerinin, Kanadalı L3Harris Wescam şirketi tarafından üretildiği haberleri hakkında soruşturma yürütecekleri açıklamasını yaptı.

Kanada’daki Ermeni Ulusal Komitesi’nin başkanı Sevag Belyann da CTV’ye açıklamalarında, ‘Azerbaycan ordusunun, Artsakh'ta hem askeri hem de sivil hedefleri belirleyip hedef almak için Kanada teknolojilerini kullandığının kanıtlarının Türkiye ve Azerbaycan medyasında bulunabileceğini’ belirtti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da bir gazeteye açıklamalarında, Türkiye’ye satılan L3Harris Wescam görüntüleme sistemlerini, Azerbaycan’ın Karabağ’daki askeri eylemlerinde kullandığı yolundaki bilgiler nedeniyle Batılı ülkelerin Ankara’ya silah satışlarını yeniden değerlendirme çağrısını yapmıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+