​Suriye`nin Rusya Büyükelçisi: Karabağ`da teröristlerin serbest hareket etmesinden Türkiye sorumlud - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

04 Ekim 2020  

​Suriye`nin Rusya Büyükelçisi: Karabağ`da teröristlerin serbest hareket etmesinden Türkiye sorumlud -

​Suriye`nin Rusya Büyükelçisi: Karabağ`da teröristlerin serbest hareket etmesinden Türkiye sorumlud ​Suriye`nin Rusya Büyükelçisi: Karabağ`da teröristlerin serbest hareket etmesinden Türkiye sorumludur

İnterfax”a konuşan Suriye’nin Rusya Büyükelçisi Riyad Haddad, Suriye’den Karabağ bölgesine Türkiye tarafından teröristlerin sevk edilmesine değinerek, çatışma bölgesinde teröristlerin serbest hareketinden Türkiye’nin sorumlu olduğunu dile getirdi.

Haddad, “Şüphesiz ki bu haberler, bölgenin istikrarsızlaştırılması hedefiyle gönderilen terör örgütlerinin, bölgesel ve uluslararası barış ve güvenlik için bir tehdit olduğu konusunda defalarca uyarıda bulunan Suriye'nin haklı olduğunu kanıtlıyor” ifadelerini kullandı.

Uluslararası camianın, bu tür davranışları engellemesi gerektiğini vurgulayan Büyükelçi, “Suriye, uluslararası teröre karşı mücadelenin ve başta Türk işgalcı güçlerin bulunduğu terör yöneticileirnin cezalandırılmasının gereklşiliğini vurgulamıştır” ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+