​Karabağ Cumhurbaşkanı`ndan, Azerbaycan halkına olası kayıplardan kaçınmak için büyük şehirleri acil - Gündem
25 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

04 Ekim 2020  

​Karabağ Cumhurbaşkanı`ndan, Azerbaycan halkına olası kayıplardan kaçınmak için büyük şehirleri acil -

​Karabağ Cumhurbaşkanı`ndan, Azerbaycan halkına olası kayıplardan kaçınmak için büyük şehirleri acil ​Karabağ Cumhurbaşkanı`ndan, Azerbaycan halkına olası kayıplardan kaçınmak için büyük şehirleri acilen terk etme çağrısı[

Azerbaycan güçleri sivil yerleşim yerlerine şiddetli bir şekilde saldırmaya ve uluslararası nitelikte suç işlemeye devam ediyor.

Artsakh (Karabağ) Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, Facebook resmi sayfası üzerinden önemli paylaşım yaparak Azerbaycan halkına olası kayıplardan kaçınmak için derhal büyük şehirleri terk etme çağrısında bulundu.

Harutyunyan şunları kaydetti:

“Tüm uyarılara rağmen Azerbaycan'ın terörist ordusu 'Polonez' ve 'Smerch' sistemleri kullanarak Stepanakert'in sivil halkını hedef almaya devam etmekte.

Azerbaycan büyük şehirlerinde daimi konuşlanan askeri tesisler şu andan itibaren Artsakh Savunma Ordusu’nun hedefi olacak. Azerbaycan halkını olası kayıplardan kaçınmak için derhal bu şehirleri terk etmelerine çağrıyorum. Bunun tüm sorumluluğu Azerbaycan’ın askeri ve siyasi yönetiminin üzerindedir.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+