Karabağ Savunma Ordusu, Gence askeri havalimanını havaya uçurdu - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

05 Ekim 2020  

Karabağ Savunma Ordusu, Gence askeri havalimanını havaya uçurdu -

Karabağ Savunma Ordusu, Gence askeri havalimanını havaya uçurdu Karabağ Savunma Ordusu, Gence askeri havalimanını havaya uçurdu

Azerbaycan Gence (Gandzak) Askeri Havalimanı etkisiz hale getirildiği açıklandı. Açıklama Karabağ Cumhurbaşkanı Sözcüsü Vahram Harutyunyan’dan geldi.

Harutyunyan Facebook sayfasında “Gence askeri havalimanını havaya uçurduk!” diye yazdı.

Daha önce Artsakh (Karabağ) Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, Facebook resmi sayfası üzerinden önemli bir paylaşım yaparak Azerbaycan halkına olası kayıplardan kaçınmak için derhal büyük şehirleri terk etme çağrısında bulunmuştu.

Harutyunyan şunları kaydetti:

“Tüm uyarılara rağmen Azerbaycan'ın terörist ordusu 'Polonez' ve 'Smerch' sistemleri kullanarak Stepanakert'in sivil halkını hedef almaya devam etmekte.

Azerbaycan büyük şehirlerinde daimi konuşlanan askeri tesisler şu andan itibaren Artsakh Savunma Ordusu’nun hedefi olacak. Azerbaycan halkını olası kayıplardan kaçınmak için derhal bu şehirleri terk etmelerine çağrıyorum. Bunun tüm sorumluluğu Azerbaycan’ın askeri ve siyasi yönetiminin üzerindedir.”


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+