Ermenistan`dan Bakü`ye cevap: Teröristleri bölgeye sokan ülkenin, uydurulmuş terör eyleminden bahse - Gündem
01 Ekim 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արեգ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

06 Ekim 2020  

Ermenistan`dan Bakü`ye cevap: Teröristleri bölgeye sokan ülkenin, uydurulmuş terör eyleminden bahse -

Ermenistan`dan Bakü`ye cevap: Teröristleri bölgeye sokan ülkenin, uydurulmuş terör eyleminden bahse Ermenistan`dan Bakü`ye cevap: Teröristleri bölgeye sokan ülkenin, uydurulmuş terör eyleminden bahsetmesi komiktir

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nın Basın Sözcüsü Anna Nağdalyan, Azerbaycan Balsavcılığı’nın, Yevlah’tan geçen Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattının füze saldırısına tabi tutulduğuna dair iddiasını yorumladı. Sözcü, Avrupa’nın enerji güvenliği açısından önemli olan bu bölgeye son dönemde yabancı paralı askerlerin ve teröristlerin sokulması için elinden geleni yapmış olan bir devletin, uydurulmuş bir terör eyleminden bahsetmesinin komik olduğunu vurguladı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Şuşan Stepanyan’ın, bu iddiaları artık yalanladığına dikkat çeken Nağdalyan, “Bu, Artsakh ve Ermenistan’ın sivil yerleşim yerlerini devamlı olarak bombaladığını temize çıkarmayı hedefleyen Azerbaycan tarafının yeni bir yalanıdır. Azerbaycan’ın askeri ve siyasi yönetiminin bu çalışma tarzı kabul edilemezdir” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere, 27 Eylül sabahı saat 07:15’te Azerbaycan, Artsakh ile temas hattının tüm boyunca geniş çaplı saldırıya geçti. Karabağ başkenti Stepanakert ve Martuni, Martakert, Hadrut şehirleri dahil sivil yerleşim yerleri ve hatta Ermenistan’ın farklı bölgeleri hedef alındı. Hem can hem teknik kayıpları gün geçtikçe artan taraflar arasında çatışmalar 11. gününde devam ediyor.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+