Düşman kasten İran sınırına yakın bölgelerde birikiyor - Gündem
09 Aralık 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ձոպաբեր / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

07 Ekim 2020  

Düşman kasten İran sınırına yakın bölgelerde birikiyor -

Düşman kasten İran sınırına yakın bölgelerde birikiyor Düşman kasten İran sınırına yakın bölgelerde birikiyor

Ermenistan Savunma Bakanlığı temsilcisi Artsrun Hovhannisyan, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin belirli sonuçlar veren operasyonlar düzenleme yetkisinden mahrum olduğundan dolayı sadece açık provokasyonlara başvurduğunu dile getirdi.

Özellikle Artsakh (Karabağ) - Azerbaycan cephe hattının güney bölgesinde Azerbaycan askeri birlikleri yoğun bir şekilde Aras nehrinin kenarında uzanan İran sınırına yakın bölgelerinde birikiyorlar ve oradan ilerlemeye çalışıyorlar.

Bu provokasyon eylemleriyle Artsakh Savunma Ordusu'na İran’a doğr ateş açtırmaya çalışıyorlar. Askeri operasyonlar sonucunda Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri birliklerinin geri çekilme için başka seçenek olmadığından dolayı İran’a kaçacaklarını da bir ihtimaldir.

Bunlardan kaçınmak için bütün bunları farkeden İran tarafı mutlaka harekete geçmeli ve önlem almalı. Kendi sınırında böyle birikimlere izin vermemeli.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+