Erdoğan Karabağ’a karşı savaşta yeni terör grupları dahil etme konusunda anlaştı - Gündem
26 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

08 Ekim 2020  

Erdoğan Karabağ’a karşı savaşta yeni terör grupları dahil etme konusunda anlaştı -

Erdoğan Karabağ’a karşı savaşta yeni terör grupları dahil etme konusunda anlaştı Erdoğan Karabağ’a karşı savaşta yeni terör grupları dahil etme konusunda anlaştı

Artsakh (Karabağ) Cumhurbaşkanı Sözcüsü Vahram Poghosyan resmi Facebook sayfasından açıklamalarda bulunarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afganistan İslam Partisi’nin lideri Gulbeddin Hikmetiyar ile görüştüğünü bildirdi.

Ermeni istihbaratın verilerine göre Erdoğan Hikmetiyar ile görüşme sırasında Karabağ’a (Artsakh) karşı yürütülen savaşta yeni terörist grupları dahil etme konusunda anlaşmalara vardı.

Aynı verilere göre terörist gruplar yakın günlerde Azerbaycan’a gönderilecek. Bu gelişme bir kez daha Türkiye’nin bölgeyi terör ocağına dönüştürme çabalarını ortaya çıkarıyor.

Ermenistan Savunma Bakanlığı temsilcisi Artsrun Hovhannisyan ise basın toplantısı sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak bu konuya da değindi.

Hovhannsiyan’ın sözlerine göre Artsakh Savunma ordusu tüm operasyonları tek başına gerçekleştiriyor ve zaferler kazanıyorlar. Herhangi bir müttefik bu askeri operasyonlara katılmıyor. “Müttefiklerimiz var, ama onlar savaşa katılmıyor, çünkü ihtiyacımız yok, biz kendimiz önümüzdeki sorunlarını çözüyoruz.”,- dedi Savunma Bakanlığı temsilcisi.

Aynı şey düşman için söylenemez, çünkü onların safında hem Türkiye’den, hem de Yakın Doğu’dan farklı terör örgütlerinin üyeleri savaşıyorlar Ermeni güçlere karşı. Artsrun Hovhannisyan da Afganistan’dan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimiyle yeni teröristlerin getirilmesine dair bilgilerini doğruladı.

Hatırlanacağı üzere Gyulbeddin Hikmetiyar militandır ve 1990’lı yıllarda iki defa kısa süreliğine Afganistan Başbakanı oldu. 2003 yılından beri ABD tarafından terörist olarak ilan edildi ve BM’nin kara listesine dahil edildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+