Putin Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanlarını Moskova`ya davet etti - Gündem
20 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արագած / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

09 Ekim 2020  

Putin Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanlarını Moskova`ya davet etti -

Putin Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanlarını Moskova`ya davet etti Putin Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanlarını Moskova`ya davet etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan ve Azerbaycan arasında Artsakh'ta (Dağlık Karabağ) yaşanan çatışmaların insani nedenlerle durdurulması çağrısında bulundu ve iki ülkenin dışişleri bakanlarını 9 Ekim'de Moskova'ya davet etti.

Kremlin Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Putin'in perşembe akşamı Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir dizi telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, "Rusya Devlet Başkanı Dağlık Karabağ'daki çatışmaların cenaze ve esir değişimi yapılabilmesi için insani nedenlerle durdurulması çağrısında bulunuyor" denildi.

Açıklamada, Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanlarının 9 Ekim Cuma günü Moskova'ya davet edildikleri de kaydedildi.

Rusya'nın yanı sıra ABD ve Fransa da Güney Kafkasya'da daha büyük bir savaşın engellenmesi için çabalarını artırdı ve ateşkes çağrısı yaptı.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+