Mnatsakanyan-Lavrov görüşmesi - Gündem
29 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Վարագ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

09 Ekim 2020  

Mnatsakanyan-Lavrov görüşmesi -

Mnatsakanyan-Lavrov görüşmesi Mnatsakanyan-Lavrov görüşmesi

Mnatsakanyan ve Lavrov, Dağlık Karabağ’daki mevcut durumu görüşecek. Zakharova yaklaşan ziyaret hakkında bilgi verdi.

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’nın resmi temsilcisi olan Maria Zakharova’nın, 8 Ekim’deki basın toplantısında, Mnatsakanyan’ın Moskova ziyaretinin ayrıntılarını sunarak ifade ettiğine göre, Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dağlık Karabağ ihtilaf bölgesindeki durumu görüşecekler.

“Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan’ın 11-13 Ekim tarihlerinde Moskova’yı ziyaret etmesi planlanıyor. Ziyarette, dışişleri bakanları arasında uluslararası meseleler ve bölgesel güvenlik konularının ele alınacağı görüşmeler yapılacak.

Dağlık Karabağ ihtilaf bölgesindeki mevcut durumun ilgi odağı olacağı açıktır.

Hem ulusal düzeyde, hem de AGİT Minsk Grubu’nun bir üyesi olarak Rusya, ateşin derhal durdurulması ve müzakere sürecinin yeniden başlaması için şartlar yaratmak amacıyla tutarlı çabalar göstermektedir”,- dedi Zakharova.

Ermenistan ve Rusya arasındaki ilişkilerin müttefiklik niteliğinde olduğunu ve hem en üst düzeyde hem de başka birçok düzeyde yoğun diyaloglarla göze çarptığını hatırlattı.

“Ziyaretin ikili ilişkilere yeni bir ivme kazandırması ve bölgede barış ve istikrarın tesisine katkıda bulunması bekleniyor”,- dedi Maria Zakharova.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+