​Paşinyan: Ermenistan barış sürecinin yeniden başlamasına hazır - Gündem
03 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արամ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

09 Ekim 2020  

​Paşinyan: Ermenistan barış sürecinin yeniden başlamasına hazır -

​Paşinyan: Ermenistan barış sürecinin yeniden başlamasına hazır ​Paşinyan: Ermenistan barış sürecinin yeniden başlamasına hazır

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Avrasya Hükümetlerarası Konsey toplantısında, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ Sorunun barış cözümünün ilkesine sadık ve barış sürecini yeniden başlamaya hazır olduğunu açıkladı.

Başbakan Paşinyan, oturumun katılımcılarına Türkiye-Azerbaycan saldırganlığının mevcut durumunu anlatırken saldırıların sadece Artsakh'a karşı olmadığını Ermenistan'a karşı da olduğunu vurguladı.

Paşinyan 'Biz bu operasyonları Ermeni halkına karşı Azerbaycan-Türkiye saldırganlığı olarak değerlendiriyoruz. Güvenliğimiz, özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız tehlikede.' dedi.

Başbakan, askeri operasyonlara Türkiye tarafından Süriyeli paralı askerleri ve savaşçıları dahil olmak üzere Azerbaycan Ordusu ve Türk askeri uzmanların katıdığını da bildirdi.

Paşinyan, bölgedeki durumu tamamen istikrarsızlaştırmakla tehdit eden Türkiye'nin aktif müdahalesi konusundaki ciddi endişelerini tekrar dile getirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+