​Türkiye ile Azerbaycan: bir ulus, iki katil Avusturya ve Slovakya`da protestolar - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

12 Ekim 2020  

​Türkiye ile Azerbaycan: bir ulus, iki katil Avusturya ve Slovakya`da protestolar -

​Türkiye ile Azerbaycan: bir ulus, iki katil Avusturya ve Slovakya`da protestolar ​Türkiye ile Azerbaycan: bir ulus, iki katil Avusturya ve Slovakya`da protestolar

Atsakh (Dağlık Karabağ) ile Ermenistan’a karşı Azerbaycan ile Türkiye tarafından yürütülen savaş operasyonları ile Ermeni karşıtı politika, Avusturya’nın başkenti Viyana’da ve Slovakya’nın başkenti Bratislava’da 9 Ekim’de yapılan eylemlerle protesto edildi.

Viyana merkezinde bulunan Avusturya Ermeni Apostolik Kilisesi Yönetimi ile Avusturya’da faaliyet gösteren Ermeni Dernekler’in düzenlediği protesto eylemine 100’e yakın Ermeni vatandaş katıldı.

Viyana’daki eylem, AGİT ofisinin önünden başladı, daha sonra protestocular, yürüyerek Avusturya Federal Cumhurbaşkanı’nın ikametgahına yönlendi.

Avusturya devlet yöneticilerinin, uluslararası kuruluşların, sivil vatandaşların ve turistlerin dkkatini Azerbaycan ile Türkiye tarafından yürütülen Ermeni karşıtı politikaya çeken protestocular, Artsakh bağımsızlığını derhal tanıma çağrısında bulundu. “Savaşa” hayır", “Biz barış istiyoruz”, “Biz inşa ediyoruz, siz yıkıyorsunuz”, “Diktatörü durdurun” yazılı pankartlar açan protestocular, bu eylemle seslerini dünyaya duyurmaya çalıştı.

Bratislava’da ise Slovakya hükümet binasının önünde başlayan eyleme yaklaşık 70 Slovakya’lı Ermeni katıldı. Eylemcilere, Slovak ve Yunan vatandaşları da katıldı.

“Türk saldırılarını durdurun!”, “Türkiye ile Azerbaycan, bir ulus, iki katil”, “Artsakh’ın bağımsızlığını tanıma zamanı geldi” sloganlı pankartlar açan protestocular, Slovakya Kamu Televisyonu’nun dikkatini de çekti. Ermenilerin düzenlediği protesto eylemine ana haber programında değinen RTVS (14:37-17:16 dakikalar) Dağlık Karabağ ihtilafınının tarihini ve mevcut durumunu da anlattı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+