Karabağ’a karşı savaşta Azerbaycan tarafından askeri operasyonlara teröristlerin katılmasıyla ilgili - Gündem
17 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

12 Ekim 2020  

Karabağ’a karşı savaşta Azerbaycan tarafından askeri operasyonlara teröristlerin katılmasıyla ilgili -

Karabağ’a karşı savaşta Azerbaycan tarafından askeri operasyonlara teröristlerin katılmasıyla ilgili Karabağ’a karşı savaşta Azerbaycan tarafından askeri operasyonlara teröristlerin katılmasıyla ilgili yeni kanıtlar var

Artsakh Cumhuriyeti'ne (Karabağ) karşı Türkiye ve Azerbaycan’ın ortak çabalarıyla gerçekleştirilen saldırı ve başlatılan savaşta teröistlerin de yer aldığıan dair bilgiler daha önce de paylaşıldı.

Türkiye tarafından Suriye’den getirilen teröristler Azerbaycan’a destek vermeye devam ediyor.

Ermeni Birleşik Enformasyon Merkezi tarafından yayınlanan bir videoda ‘Bozkurtlar’ ve Suriye’den getirilen teröristler görünüyor.

Daha önce Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi askeri operasyonlara Türkiye’nin katılımı, teröristlerin getirilmesi ve getirilen teröristler arasında büyük bir panik yaşandığına dair kanıtlar sunmuştu.

Şimdi de internet ortamında Azerbaycan tarafından savaşan Arap teröristlerin katılımıyla bir video yayınlanıyor.

Bu bir kez daha Yakın Doğu’dan getirilen teröristlerin Azerbaycan safına savaşa katıldığını kanıtlıyor. Araştırmacı Elizabeth Tsurkov videoda görünen şahsın 23 yaşındaki Mustafa Kanti olduğu ifade ederken onun ‘Al-Hamza’ divizyonu üyesi ve 14 yaşından beri militan olduğunu belirtti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+