​Karabağ Savunma Ordusu, etkisiz hale getirilen Azerbaycan güçlerinin yeni görüntülerini paylaştı - Gündem
02 Ekim 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հոռի / Օր : Հրանդ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

13 Ekim 2020  

​Karabağ Savunma Ordusu, etkisiz hale getirilen Azerbaycan güçlerinin yeni görüntülerini paylaştı -

​Karabağ Savunma Ordusu, etkisiz hale getirilen Azerbaycan güçlerinin yeni görüntülerini paylaştı ​Karabağ Savunma Ordusu, etkisiz hale getirilen Azerbaycan güçlerinin yeni görüntülerini paylaştı

Ermeni Birleşik Enformasyon Merkezi, Azerbaycan’ın saldırısıyla Artsakh’ta (Dağlık Karabağ) başlayan savaşın 17. gününde hasmın kayıplarını sıraladı.

Facebook üzerinden yapılan paylaşımda, bugüne kadar devam eden savaş operasyonlarında Azerbaycan güçlerinin can kayıplarının 5.139’a ulaştığı duyuruldu.

Bununla birlikte hasmın, 173 İHA'sı, 16 helikopteri, 18 savaş uçağı, 521 zırhlı aracı ve 4 TOS sistemi, 4 Smerç ve 1 Uragan çok namlulu roketatar sistemleri imha edildi.

Artsakh Savunma Ordusu, Azerbaycan güçlerinin can kayıplarını gösteren yeni görüntüler paylaştı.

Paylaşımda şu ifadelere de yer verildi:

''Düşman ağır kayıplar vermeye devam ediyor.''

Hatırlanacağı üzere Azerbaycan, 27 Eylül tarihinde sabah saatlerinde Artsakh’ın tüm sınırı boyunca saldırıya geçti, farklı noktalarda silahlı çatışmalar bugüne kadar devam ediyor. Ermeni tarafı, şimdiye kadar 542 Ermeni askerin ve 25 sivil vatandaşın Azerbaycan’ın saldırıları neticesinde yaşamını yitirdiği ve 95 sivilin yaralandığı öğrenildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+