Ünlü yazar Elif Şafak`tan Karabağ`da barış çağrısı - Gündem
23 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

14 Ekim 2020  

Ünlü yazar Elif Şafak`tan Karabağ`da barış çağrısı -

Ünlü yazar Elif Şafak`tan Karabağ`da barış çağrısı Ünlü yazar Elif Şafak`tan Karabağ`da barış çağrısı

Ünlü yazar Elif Şafak, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Azerbaycan'ın Artsakh'a (Dağlık Karabağ) karşı gerçekleştirdiği savaşı ile ilgili barış çağrısında bulundu.

Azerbaycan'ın füze saldırıları nedeniyle Artsakh'ın Şuşi merkezinde bulunan Kutsal Kurtarıcı Ğazançetsots Katedrali büyük hasar aldı. Belçikalı Ermeni çellist Sevak Avanesyan yarı yıkık katedral binasında Ermeni Soykırımının sembolü olan Kütahya doğumlu büyük sanatçı ve din adamı Komitas Vadapet’in eserlerinden 'Krunk' müziğini çaldı.

Daha önce bu görüntüleri paylaşan TBMM HDP'li Ermeni milletvekili Garo Paylan'a teşekkür eden Elif Şafak paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

''Barışa inanan ve barışı savunmaktan vazgeçmeyen herkes için bu paylaşım... yıkıntılar arasında sanat, teşekkürler Garo Paylan paylaştığınız için.''

Ünlü yazar attığı bu tweetten dolayı Türk ve Azerbaycanlı sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisini çekti. Türk ve Azerbaycanlı sosyal medya kullanıcıları kötü ve iğrenç yorumlarda bulundu.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+