Türkiye ABD’den 100 ton hümaniter yardımının Ermenistan’a ulaşmasını engelliyor - Gündem
19 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

15 Ekim 2020  

Türkiye ABD’den 100 ton hümaniter yardımının Ermenistan’a ulaşmasını engelliyor -

Türkiye ABD’den 100 ton hümaniter yardımının Ermenistan’a ulaşmasını engelliyor Türkiye ABD’den 100 ton hümaniter yardımının Ermenistan’a ulaşmasını engelliyor

ABD Ermeni toplumunun çabalarıyla Karabağ (Artsakh) ve Ermenistan için toplanan 100 ton hümaniter yardımın Ermenistan’a getirilmesi Türkiye yüzünden erteleniyor ve gecikiyor.

Bununla ilgili Ermenistan Diaspora İşleri Baş Komiseri Zareh Sinanyan açıklamalarda bulundu.

Sinanyan’ın sözlerine göre Türkiye kendi hava sahasından hümaniter yardımı taşıyan uçağın geçmesine izin vermiyor.

Sinanyan Rusya Federasyonundan her gün karayoluyla hümaniter yardım getirildiğini dile getirdi. Fakat bazı yardım çeşitlerine artık ihtiyaç kalmadığını belirterek Baş Komiser yardımın daha faydalı ve işe yaraması için kendi ofisiyle irtibat halinde olması gerektiğini ifade etti.

Zareh Sinanynan ABD ve Avrupa’dan Ermenistan’a gelen doktorların faaliyetlerini önemsedi, çünkü yaralı sayısı büyük ve bu durumda ne kadar çok destek gelirse o kadar iyi.

Diaspora İşleri Baş Komiseri tüm dünyada Ermeni toplunlarının rolü Dağlık Karabağ hakkında bütünsel ve doğru bilgiler aktarmak açısından çok önemlidir. Sinanyan Diaspora Ermenilerine dünyanın farklı ülkelerinde organize ettikleri gösteri ve protesto eylemlerinden dolayı teşekkür etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+