Avusturya Parlamentosu, Karabağ ile ilgili önergeyi oybirliğiyle kabul etti - Gündem
23 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

15 Ekim 2020  

Avusturya Parlamentosu, Karabağ ile ilgili önergeyi oybirliğiyle kabul etti -

Avusturya Parlamentosu, Karabağ ile ilgili önergeyi oybirliğiyle kabul etti Avusturya Parlamentosu, Karabağ ile ilgili önergeyi oybirliğiyle kabul etti

Avusturya Parlamentosu, milletvekililer Pamela Rendi–Wagner, Reinhold Lopatka ile Eva Ernst Dziedzic tarafından Dağlık Karabağ ile ilgili sunulan önergeyi oybirliğiyle kabul etti.

Avusturya’da faaliyet gösteren Ermeni Davası Konseyi, önergenin ana konularının, Dağlık Karabağ’da ateşkesin sağlanmasına yönelik Avusturya ve Avrupa Birliği çabaları, Türkiye’nın müdahalesinin ve Azerbaycan’a silah sağlamasının kınanması ve Viyana’da barışçıl müzakerelerin yapılması olduğunu duyurdu.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye’nin açık siyasi ve askeri desteğini alan Azerbaycan, 27 Eylül tarihinde Dağlık Karabağ ile temas hattının tüm boyunca savaş operasyonları başlattı. 9 Ekim’de Moskova’da yapılan temasların ardından insani ateşkes kararı verilse de Azerbaycan, Ermenistan ve Dağlık Karabağ’a karşı saldırılarına devam ediyor ve sık sık sivil yerleşim yerlerini de hedef alıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+