Fransalı Ermeni oyuncudan Erdoğan`a: Cesetlerinizi toplayın ve defolup gidin topraklarımızdan - Gündem
17 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ասակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

16 Ekim 2020  

Fransalı Ermeni oyuncudan Erdoğan`a: Cesetlerinizi toplayın ve defolup gidin topraklarımızdan -

Fransalı Ermeni oyuncudan Erdoğan`a: Cesetlerinizi toplayın ve defolup gidin topraklarımızdan Fransalı Ermeni oyuncudan Erdoğan`a: Cesetlerinizi toplayın ve defolup gidin topraklarımızdan

Fransa merkezli “Le Figaro”, ünlü Fransa’lı Ermeni oyuncu, “Aram” filminin başrolünü üstlenen Simon Abgaryan’ın, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitap eden açık mektubunu yayınladı.

Mektupta, “Biz, Ermeniler, ikinci bir kez kurban edilmeyi reddeden kurbanlarımızı anarak, çocuklarımızın geleceği üğruna mücadele veriyoruz. Silahınıza, dini sloganlarınıza, ayda 2000 dolar kira alan cihatçilarınıza bakmaksızın siz yine de kazanmayacaksınız!

Cesetlerinizi toplayın ve defolup gidin! Ermenilerin ülkesi, bilim ülkesidir, bal ve gül ülkesidir, siz ise bütün bunlarla ne yapacağınızı bile bilmiyorsunuz.

Burada kadınlar, mutluluk kraliçeleridir. Burada müzik ve şarap, vazgeçilmez ilaçlardır. Burada insan inanmak veya inanmamakta serbesttir. Çünkü ülkemiz, sadece bir ülke değil, bir kavşaktır. Bu kavşaktan kimlerin geçtiğini biliyor musunuz? Buradan tüm insanlık geçiyor!

Bizi kuzu gibi keseceğinizi düşünüyorsanız, aslan anaların karnında büyüdüğümüzü iyi bilin!" ifadelerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye’nin diplomatik ve askeri desteğini alan Azerbaycan, 27 Eylül tarihinde Dağlık Karabağ ile temas hattının tüm boyunca saldırıya geçti. 15 Ekim tarihine kadar Türkiye, Azerbaycan ve uluslararası kiralık teröristlere karşı Ermeni silahlı güçlerinin verdiği öz savunma mücadelesinde yüzlerce asker ve onlarca sivil vatandaş yaşamını yitirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+