Ermeniler Avrupa’nın yollarını kapattı ve Karabağ’ın bağımsızlığının tanıması talep ediyorlar! - Gündem
23 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

16 Ekim 2020  

Ermeniler Avrupa’nın yollarını kapattı ve Karabağ’ın bağımsızlığının tanıması talep ediyorlar! -

Ermeniler Avrupa’nın yollarını kapattı ve Karabağ’ın bağımsızlığının tanıması talep ediyorlar! Ermeniler Avrupa’nın yollarını kapattı ve Karabağ’ın bağımsızlığının tanıması talep ediyorlar!

16 Ekim tarihinde sabah saatlerinden itibaren Avrupa’nın farklı ülkelerinde Ermeniler benzeri olmayan bir protesto eylemi düzenledi.

Avrupa’da yaşanan olaylarla ilgili açıklamada bulunan Ermenistan Diaspora İşleri Baş Komiseri Zareh Sinanyan şu an Avrupa ülkelerini birbirine bağlayan birçok yolların Ermeniler tarafından kapatıldığını duyurdu.

Fransa’dan İspanya, Belçika, İsviçre, İtalya, Belçika’dan Hollanda, Hollanda’dan Almanya, Almanya’dan Danimarka, Lüksemburg’dan Belçika ve Fransa’ya götüren yollar Ermeni protestocular tarafından kapatıldı.

Ermeniler Avrupa’ya Artsakh Cumhuriyetinin (Karabağ) uluslararası tanımasını ve Türkiye ile Azerbaycanın terör saldırısını kınamaya ve durdurmaya çağırıyorlar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+