​Azerbaycan, gizli seferlerle Afganistan`dan çatışma bölgesine kiralık asker sevkiyatına başladı[ - Gündem
08 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Միհր / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

18 Ekim 2020  

​Azerbaycan, gizli seferlerle Afganistan`dan çatışma bölgesine kiralık asker sevkiyatına başladı[ -

​Azerbaycan, gizli seferlerle Afganistan`dan çatışma bölgesine kiralık asker sevkiyatına başladı[ ​Azerbaycan, gizli seferlerle Afganistan`dan çatışma bölgesine kiralık asker sevkiyatına başladı[

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi, ilerideki günlerde Afganistan’dan Azerbaycan’a gizli uçak seferlerinin gerçekleştirileceğine dair bilgilerin elde edildiğini duyurdu.

Anılan seferlerle Bakü, kiralık asker ile silah ve mühimmat taşıyacak. Edinen bilgilere göre, 16 Ekim’de Bakü’den Afganistan’ın Bagram havalimanına bir uçağın gittiği tespit edildi.

17 Ekim’de Afganistan’ın Bagram Havalimanı’ndan Pakistan üzerinden Bakü’ye dönecek olan uçak, 18 Ekim’de ve 19 Ekim’den sonra da aynı istikamette özel seferlerler gerçekleştirecek.

Ermenistan Ulusal Güvenlik Teşkilatı’nın açıklamasına göre, anılan seferlerden birçoğu, uçak sefer listelerinde yer almıyor.

Hatırlanacağı üzere, daha önce basında yayınlanan ve resmi çerçevelerde dile getirilen bilgilere göre Azerbaycan, Suriye ve Libya’dan sonra şimdi de Afganistan’dan kiralık asker getirtmeye hazırlanıyordu. Dağlık Karabağ’da başlattıkları savaşın ve bölgeye teröristlerin sevkiyatının en büyük sebeplerinden biri olan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, bu hedefle Afganistan’ın “Hizb-i İslami” Partisi Lideri Gülbeddin Hikmetiyar ile anlaşmıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+