​Ermenistan Dışişleri Bakanı Moskova`da - Gündem
11 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

21 Ekim 2020  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı Moskova`da -

​Ermenistan Dışişleri Bakanı Moskova`da ​Ermenistan Dışişleri Bakanı Moskova`da

Ermenistan Dışişleri Bakanı Anna Naghdalyan 20 Ekim'de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan'ın kısa bir çalışma ziyareti için Rusya'ya gittiğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere, 27 Eylül tarihinde Artsakh (Karabağ) ile temas hattının tüm boyunca saldırıya geçen Azerbaycan, daha sonra Artsakh ile Ermenistan'ın sivil yerleşim yerlerini hedef almaya başladı.

9 Ekim'de Rusyada Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları'nın katılımıyla yapılan görüşmelerin ardından taraflar geçici ateşkes konusunda mutabakata varsa da, 10 Ekim'de Azerbaycan, saldırılarını hiç durdurmadan Artsakh'ı (Karabağ) ve hatta Ermenistan'ı da daha büyük şiddetle bombalamaya devam etti.

17 Ekim'de Ermenistan ile Azerbaycan, Dağlık Karabağ’da insani amaçla cenazelerin ve esirlerin değişimi için 18 Ekim'de yerel saatle 12:00’de başlamak üzere ateşkes ilan edilmesi konusunda anlaşmıştı.

Ancak buna rağmen Azerbaycan tarafı 4 dakika sonra ateşkesi ihlal ederek saldırılarını devam ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+