​Valerie Boyer, Fransa Senato Gruplarını, Karabağ`ı tanıma önerisini desteklemeye çağırdı - Gündem
28 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Սիմ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

21 Ekim 2020  

​Valerie Boyer, Fransa Senato Gruplarını, Karabağ`ı tanıma önerisini desteklemeye çağırdı -

​Valerie Boyer, Fransa Senato Gruplarını, Karabağ`ı tanıma önerisini desteklemeye çağırdı ​Valerie Boyer, Fransa Senato Gruplarını, Karabağ`ı tanıma önerisini desteklemeye çağırdı

Fransa Ulusal Meclisi Milletvekili Valerie Boyer, Senato’daki tüm parti grupları, Artsakh Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıma ve Azerbaycan ile Türkiye’nin eylemleirni kınama önergesini desteklemeye çağırdı.

Facebook üzerinden bir açıklama yapan Boyer, “Tüm parti gruplarını, önerime katılarak Azerbaycan ve Türkiye’nin eylemlerini kınamaya ve Artsakh Cumhuriyeti’ni tanımaya çağırdım. Hayatlar tehlikede. Soykırım, gözlerimizin önünde yaşanıyor. Harekete geçme zamanıdır” ifadelerini kullandı.

Daha önce Valerie Boyer, Dağlık Karabağ’ın Bağımsızlığı’nı tanıyan ve Azerbaycan ile Türkiye’nin eylemlerini kınayan bir önergeyi Fransa Senatosu’na sunacağını bildirmişti.

Hatırlanacağı üzere, 27 Eylül tarihinden itibaren Türkiye’nin apaçık siyasi ve askeri desteğini alan Azerbaycan, Ermenilerin kadim anavatanı olan Dağlık Karabağ’a ve tüm Ermenilere karşı savaş operasyonları sürdürüyor. Yeryüzünde kendi anavatanından çıkıp gidecek hiçbir yeri olmayan Ermeni halkı, Türkiye, Azerbaycan ve yabancı teröristlere karşı ölüm kalım mücadelesi verirken, dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Ermeniler, dünyanın dikkatini Azerbaycan ve Türkiye’nin yeni soykırım planına çevirmeye çalışıyor.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+