​Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaleti Karabağ’ın bağımsızlığını tanıdı - Gündem
13 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Պարխար / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

22 Ekim 2020  

​Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaleti Karabağ’ın bağımsızlığını tanıdı -

​Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaleti Karabağ’ın bağımsızlığını tanıdı ​Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaleti Karabağ’ın bağımsızlığını tanıdı

Avustralya’nın en büyük eyaletlerinden biri olan Yeni Güney Galler eyaletinin Yasama Meclisi resmen Artsakh Cumhuriyeti’nin (Karabağ) bağımsızlığını tanıdı. Meclis üyelerinden 61’i tanımanın lehine oyunu kullandı.

Avustralya Ermeni Davası Konseyi’nin aktardığı bilgilere göre Meclis üyeleri aynı zamanda Azerbaycan ve Türkiye’nin Artsakh’ın kadim halkı olan Ermenilere karşı saldırılarını kınadılar.

Hatırlanacağı üzere İtalya’nın Milano Belediye Meclisi, Fransa’nın Limonest, Vienne, Alfortville şehirleri de Artsakh Cumhuriyeti’nin (Karabağ) bağımsızlığını resmen tanıdı, Azerbaycan ve Türkiye’nin saldırılarını kınadılar. ABD Kongresi’nde de ilk defa Artsakh’ın bağımsızlığının tanınmasına ilişkin tasarı gündeme getirildi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+