​Ermenistan Başsavcısı Karabağ’a karşı savaşan teröristlerle ilgili uluslararası mevkidaşlarına başv - Gündem
01 Temmuz 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արեգ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

22 Ekim 2020  

​Ermenistan Başsavcısı Karabağ’a karşı savaşan teröristlerle ilgili uluslararası mevkidaşlarına başv -

​Ermenistan Başsavcısı Karabağ’a karşı savaşan teröristlerle ilgili uluslararası mevkidaşlarına başv ​Ermenistan Başsavcısı Karabağ’a karşı savaşan teröristlerle ilgili uluslararası mevkidaşlarına başvurdu

Ermenistan Başsavcısı Artur Davtyan Azerbaycan ordusu safında Karabağ’a karşı savaşan terorist ve paralı askerlerle ilgili Bağımsız Devletler Topluluğu’na (BDT) üye olan ülkelerin ve İran İslam Cumhuriyeti’nin Başsavcılarına, Avrupa Savcılar Danışma Konseyi Başkanı’na ve Avrupa Konseyine üye olan ülkelerin Başsavcılarına başvuruda bulundu.

Ermenistan Başsavcılığı’nın Basın Servisi’nden edinen bilgilere göre Artur Davtyan mevkidaşlarına bölgede uluslararası terörizme karşı mücadele konusunda hem iki taraflı, hem de çok taraflı işbirliğini derinleştirme çağrısında bulundu.

Onlara gönderilen yazılarla birlikte Ermenistan Başsavcısı Karabağ’da devam eden savaşa ve askeri operasyonlara teröristlerin katıldığına dair verilerler, bilgiler ve deliller sundu.

Artur Davtyan, aynı zamanda, Azerbaycan tarafından başlatılan bu savaşta Türkiye’nin vasıtasıyla yeni terör grularının bölgeye getirilme sürecinin devam edildiğini de belirtti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+