​Başbakan Sözcüsü: Bu aşamada diplomatik bir çözüm, Azerbaycan`ın yıkıcı politikasından dolayı mümk - Gündem
26 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

22 Ekim 2020  

​Başbakan Sözcüsü: Bu aşamada diplomatik bir çözüm, Azerbaycan`ın yıkıcı politikasından dolayı mümk -

​Başbakan Sözcüsü: Bu aşamada diplomatik bir çözüm, Azerbaycan`ın yıkıcı politikasından dolayı mümk ​Başbakan Sözcüsü: Bu aşamada diplomatik bir çözüm, Azerbaycan`ın yıkıcı politikasından dolayı mümkün değil

Ermenistan Başbakanı’nın Basın Sözcüsü Mane Gevorgyan, Azerbaycan tarafının, Başbakan Nikol Paşinyan’ın sözlerini çarpıtma çabalarına değindi.

Azerbaycan tarafının, alışageldiği gibi manipülyasyonlarına devam ettiğine dikkat çeken Sözcü, “Bu aşamada Dağlık Karabağ ihtilafının, Azerbaycan’ın yıkıcı politikasından dolayı diplomasi yoluyla çözülemeyeceğini bir kez daha vurguluyoruz. Nikol Paşinyan, daha önce de olduğu gibi son günlerde de Ermeni tarafının, karşılıklı taviz üzerine kurulacak müzakere sürecinden yana olduğunu defalarca dile getirdi, ancak yaşanan gelişmeler, Azerbaycan’ın, bu mantığı kabul etmediğini gösterdi.

Ermenistan Başbakanı’nın, Karabağ çözümünün hem Ermenistan, hem Artsakh ve hem de Azerbaycan halkları için kabul edilebilir olması gerektiğini defalarca dile getirdiğini de hatırlatmalıyım. Neyse ki Aliyev, ne buna benzer bir açıklama, ne karşılıklı taviz konusuyla ilgili bir açııklama hiç yapmadı” ifadelerini kullandı.

Daha önce Ermenistan Başbakanı, Azerbaycan'ın istediği tek çözümünün, savaş yoluyla Artsakh’ın kapitülasyonu olduğuna dikkat çekerek, bu nedenle şuanda Dağlık Karabağ ihtilafının diplomasi yoluyla elde edilebilecek bir çözümün olmadığını açıklamıştı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev ise, Paşinyan’ın bu açıklamasını istediği şekilde yorumlayarak, Ermenistan’ın, müzakere yoluyla çözüm bulma niyetinde olmadığını iddia etmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+