​Suudi Arabistan ve Fas`ın ardından Ermenisan da Türk mallarına boykota katıldı - Gündem
21 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

23 Ekim 2020  

​Suudi Arabistan ve Fas`ın ardından Ermenisan da Türk mallarına boykota katıldı -

​Suudi Arabistan ve Fas`ın ardından Ermenisan da Türk mallarına boykota katıldı ​Suudi Arabistan ve Fas`ın ardından Ermenisan da Türk mallarına boykota katıldı

Suudi Arabistan ve Fas'ın ardından Ermenistan da Türk mallarını boykot etti. Ermenistan, 21 Ekim'de Türkiye'den nihai mal ithalatını 31 Aralık tarihinden itibaren geçici olarak yasaklayacağını duyurdu.

Ermenistan'ın Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan'ın makamından yapılan açıklamada, Türk mallarına karşı uygulanacak yasağın temel nedeni olarak Türkiye'nin Karabağ çatışmalarında Azerbaycan'ı desteklemesinin gösterildiğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı'nın makamından yapılan açıklamada, "Türk menşeli ürünlere getirilen ithalat yasağı ile Ermenistan mali kaynaklarının Türkiye devletinin hazinesine akışı durdurulurken, aynı zamanda düşman bir ülkeden nihai mal ithalatı yoluyla sızabilecek olası tehlikeler de engelliyor" denildi.

Yasak 31 Aralık tarihinde yürürlüğe girecek.

Ermenistan, Türkiye'yi çatışmalara müdahil olmakla suçluyor.

Hatırlanacağı üzere Arap ülkelerinde son yıllarda Türkiye’ye yönelik yükselen tepki politikası giderek büyüyor. Ankara’nın dış politikadaki yayılmacılığına en sert tepki Suudi Arabistan’dan geldi. Twitter’da 7.9 milyon kişinin takip ettiği aynı zamanda ülkenin ünlü bir işadamı da olan Suudi Prens, “Herkesi Türk ürünlerini boykot etmeye çağırıyorum” dedi. Bu gelişmenin ardından Fas’tan vergiyi artırma atımın geldiğini duyuruldu.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+