​Hollandalı siyasetçi Erdoğan’a terörist dedi ve karikatürünü paylaştı - Gündem
11 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

25 Ekim 2020  

​Hollandalı siyasetçi Erdoğan’a terörist dedi ve karikatürünü paylaştı -

​Hollandalı siyasetçi Erdoğan’a terörist dedi ve karikatürünü paylaştı ​Hollandalı siyasetçi Erdoğan’a terörist dedi ve karikatürünü paylaştı

Hollanda’daki muhalif ‘Özgürlük’ Partisi’nin lideri Geert Wilders kendi Twitter hesabından skandal bir paylaşıma imza attı.

Bu paylaşım Türkiye’de büyük gürültü çıkardı ve sosyal medyada, haber sitelerinde yankı buldu.

Geert Wilders Türkiye Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın resmiyle Erdoğan’ı ve yönettiği AK Parti’yi aşağılan aşağılayıcı bir karikatür paylaştı ve paylaşımına eklediği yorumda Erdoğan’ı terörist olarak adlandırdı.

Daha önce Hollanda’lı siyasetçi başka bir paylaşımda "Erdoğan sevicileri hemen defolsun gitsin" ifadelerini kullanmıştı.

Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda'da Özgürlük Partisi (PVV) Başkanı Geert Wilders'ın skandal paylaşımı ile ilgili olarak "Bir de Hollanda’da bir milletvekili müsveddesi var. O da kakmış bizimle ilgili bir şeyler yazıyor. Sen önce haddini bileceksin. Kiminle yol yürüdüğünü hiç hesap ettin mi?" diye tepki verdi.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise bu paylaşımla ilgili kendi Twitter hesabından yorumda bulunarak Avrupa’nın Müslümanlar için giderek çok daha tehlikeli bir yere dönüştüğünü ifade etti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+