​Üç okulda yüz yüze eğitime ara - Gündem
11 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

23 Ekim 2020  

​Üç okulda yüz yüze eğitime ara -

​Üç okulda yüz yüze eğitime ara Vakalar görünmesi üzerine Ortaköy Tarkmançats , Karagözyan ve Pangaltı Mıhitaryan okulları tedbir amaçlı geçici olarak kapandı.

Ermeni okullarında öğrenci, öğretmen ya da velilerde Koronavirüs vakaları görünmesi üzerine Ortaköy Tarkmançats, Karagözyan ve Pangaltı Mıhitaryan okulları tedbir amaçlı geçici olarak kapandı.

Aras Delice, Katya Vargı, Karun Kovan ve Arusyak Koç okullardaki son durumu ve olası gelişmeleri anlattılar, Covid-19 vakaları günden güne artmakta iken Ermeni okullarında öğrenci, öğretmen ya da velilerde vakalar görünmesi üzerine Ortaköy Tarkmançats , Karagözyan ve Pangaltı Mıhitaryan okulları tedbir amaçlı geçici olarak kapandı.

Üç okulun müdür ve yöneticileri son duruma dair Agos'a bilgi verdi.

Ortaköy Tarkmançats Okulu Müdürü Aras Delice şu bilgileri verdi: 13 Ekim Salı günü bir öğrencimizin testi pozitif çıktıktan sonra yüz yüze eğitime iki hafta ara verdik. Yüz yüze eğitimimize birinci sınıflardan 12, sekizinci sınıftan ise 8 kişi katılım gösteriyordu. Okulumuzdaki gereklidezenfekte çalışmalarını yaptık, eğer bir aksilik olmazsa yüz yüze eğitimi 26 Ekim Pazartesi günü tekrar başlatmayı planlıyoruz. Tabii ki Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da bize bildirildiği gibi veli inisiyatifinde öğrencilerimiz geliyor, gelmeyen öğrencilerimiz için de halihazırda online eğitimimiz sürüyor."

Pangaltı Mihitaryan. Okulu Müdürlerinden Katya Vargı şu açıklamayı yaptı: "Maalesef iki öğretmen pozitif çıktı. Öğretmenlerimiz zaten son dört gündür öğrencilerle temasta bulunmadıkları için içimiz rahat. 40'a yakın öğrencimiz yüz yüze eğitim alıyor. Okulumuzu 4 Kasım tarihinde tekrar eğitime açmayı planlıyoruz."

Karagözyan. Yetimhanesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Karun Kovan da şunları söyledi: "Okulumuzda şu an için herhangi bir pozitif yaka yok fakat öğrencilerimizin velilerinde pozitif çıkanlar olduğu için bizler de tedbir amaçlı yüz yüze eğitime ara verme kararı aldık" dedi. Karagözyan Okulu Müdürü Arusyak Koç da velilerle istişare ettikten sonra sınıf mevcudu yeterli olmadığı için yüzyüze eğitime ara verme kararı aldıklarını söyledi.

Bu haber Agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (Agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(Agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+