​Nefret söylemi yurtlarından ediyor: ‘500 Ermeni Türkiye’yi terk ediyor’ iddiası - Gündem
05 Haziran 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ահրանք / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

27 Ekim 2020  

​Nefret söylemi yurtlarından ediyor: ‘500 Ermeni Türkiye’yi terk ediyor’ iddiası -

​Nefret söylemi yurtlarından ediyor: ‘500 Ermeni Türkiye’yi terk ediyor’ iddiası ​Nefret söylemi yurtlarından ediyor: ‘500 Ermeni Türkiye’yi terk ediyor’ iddiası

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların artış kazanmasıyla birlikte nefret söylemine maruz kalan ve kaygıyla hayatlarını sürdüren 500 kadar Ermenistan vatandaşının Türkiye'yi terk edecekleri iddia edildi.

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmaların hız kazanmasıyla, sosyal medyadaki nefret söylemlerinden etkilenerek tedirgin olan yaklaşık 500 Ermenistan vatandaşının Türkiye’den ayrılacakları ileri sürüldü.

Ermeni cemaatinden iş insanı Nurhan Çetinkaya Twitter adresinden, “Salı günü 500 kadar Ermenistanlı Ermeni, ülkemizi terk ediyor” paylaşımını yaptı.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek'e konuşan Çetinkaya, “Gidecek olanlar, 20-25 yıl önce Türkiye’ye çalışmak için gelen Ermenistanlı Ermeniler. Son yaşanan süreçte korktular ve gitme kararı aldılar. Çoğunluğu Kumkapı’da yaşıyor. Kumkapı’nın şimdiki hali malum. Bayraklar, kornalar falan...” dedi.

Bu sürecin de geçeceğini dile getiren Çetinkaya şöyle devam etti:

“Ben hep barıştan yanayım. Ermenistan küçük bir devlet, bölgede bu kadar gaza gelmemesi lazım. Barış için ne gerekiyorsa her türlü fedakârlığı yapması yazım.

Bir avuç toprağın kimseye faydası yok. Can bizim için daha önemli. Siyasilerin söylemleri daha sağduyu olmalı, iç politika ile dış politika birbirine karıştırılmamalı.”

Bu haber gercekgundem kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (gercekgundem) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(gercekgundem). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+