Paşinyan: Azerbaycan’ın amacı Karabağ’da Ermenilere karşı etnik temizlik gerçek - Gündem
26 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

30 Ekim 2020  

Paşinyan: Azerbaycan’ın amacı Karabağ’da Ermenilere karşı etnik temizlik gerçek -

Paşinyan: Azerbaycan’ın amacı Karabağ’da Ermenilere karşı etnik temizlik gerçek Paşinyan: Azerbaycan’ın amacı Karabağ’da Ermenilere karşı etnik temizlik gerçekleştirmektir

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan bir kez daha uluslararası kamuoyuna Türkiye tarafından yönetilen Azerbaycan güçlerinin asıl amacının Karabağ’da Ermenilere karşı etnik temizlik gerçekleştirmek olduğunu duyurdu.

Bununla ilgili Ermenistan Başbakanı kendi Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda Başbakan Paşinyan şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye tarafından yönetilen Azerbaycan güçleri teröristlerle birlikte ön cephe hattının farklı yönlerinde yoğun askeri operasyonlara devam ediyorlar ve Artsakh’taki sivil yerleşimlerine yönelik saldırılarını da sürdürüyorlar. Onların amacı Karabağ Ermenilere karşı etnik temizlik gerçekleştirmektir.”

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan paylaşımında hashtag kullanarak dünyaya Karabağ’ın bağımsızlığını tanıma çağrısında bulundu.

Hatırlanacağı üzere Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri 28 Ekim tarihinde bütün gün boyunca defalarca Karabağ’ın başkenti Stepanakert’i ve ikinci büyük şehri olan Şuşi’yi defalarca ateş altında tuttular. Stepanakert ve Şuşi’de sivil yapılara, sakinlerin yaşadığı mahallelere hava saldırısı düzenlendi. Sivil halk arasında yaralananlar ve ölenler de oldu.

29 Ekim tarihinde Azerbaycan ordusu yine ‘Smerç’ füze sistemlerinden Karabağ’daki sivil yerleşimlerini ve özellikle Stepanakert, Şuşi, Martakert şehirlerini ateş altına aldı. Bu saldırılar sivil yerleşimlerde büyük hasarlara yol açtı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+