​Paşinyan’dan Putin’e mektup - Gündem
14 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Վանատուր / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

31 Ekim 2020  

​Paşinyan’dan Putin’e mektup -

​Paşinyan’dan Putin’e mektup ​Paşinyan’dan Putin’e mektup

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e mektup gönderdi

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından bildirildiğine göre, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 31 Ekim’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e durumu ve Dağlık Karabağ’a yönelik Azerbaycan-Türk askeri saldırısının yarattığı zorlukları detaylandıran bir mektup gönderdi.

Mektupta özellikle yabancı silahlı teröristlerin Ortadoğu’dan transfer edildiği ve Dağlık Karabağ’a karşı çatışmaya karıştığı vurgulandı.

Başbakan, Ermenistan Cumhuriyeti sınırına yaklaşan savaşın gerçeklerini, Ermenistan Cumhuriyeti topraklarına yönelik hâlihazırda meydana gelen tecavüzleri dikkate alarak, Ermenistan ve Rusya arasındaki müttefik ilişkileri ve 29 Ağustos 1997 tarihli “Dostluk, İşbirliği ve Karşılıklı Yardımlaşma Anlaşmasının” 2. maddesine dayanarak, Rusya Federasyonu’nun Ermenistan Cumhuriyeti’ne sağlayabileceği yardımın türünü belirlemek için acil istişarelere başlamak için Rusya Devlet Başkanı’na seslendi.

Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+