​Ermenistan: Cenevre`deki mutabakattan sonra Azerbaycan, Şuşi`ye füzelerle saldırdı: Yaralılar var - Gündem
31 Temmuz 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

31 Ekim 2020  

​Ermenistan: Cenevre`deki mutabakattan sonra Azerbaycan, Şuşi`ye füzelerle saldırdı: Yaralılar var -

​Ermenistan: Cenevre`deki mutabakattan sonra Azerbaycan, Şuşi`ye füzelerle saldırdı: Yaralılar var ​Ermenistan: Cenevre`deki mutabakattan sonra Azerbaycan, Şuşi`ye füzelerle saldırdı: Yaralılar var

Ermenistan Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Şuşan Stepanyan Facebook sayfası üzerinden yaptığı palaşımda Cenevre'de AGİT Minsk Grubu eş başkanları arabuluculuğu ile Ermenistan ve Azerbaycan arasında sivil halkı veya askeri olmayan nesneleri kasıtlı olarak hedef almama konusunda sağlanan mutabakatından kısa süre sonra Azerbaycan tarafından ihlal edildiğini duyurdu.

Sözcünün paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

''Karşı güçler, Cenevre'de AGİT Minsk Grubu eş başkanları arabuluculuğu ile sivil halkı veya askeri olmayan nesneleri kasıtlı olarak hedef almama konusunda sağlanan mutabakatını ihlal ederek Şuşi şehrine füze atışı yaptı.''

Stepanyan, Azerbaycan terörist güçlerinin füze atışları ile yapılan saldırı sonucu sivil halk arasında yaralılar olduğunu açıkladı.

Hatırlanacağı üzere 30 Ekim'de Cenevre'de AGİT Minsk Grubu eş başkanları da Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri bakanları ile yapılan toplantıya ilişkin ortak bildiri yayınlamıştı. Bildiriye göre taraflar, sivil halkı veya askeri olmayan nesneleri kasıtlı olarak hedef almama konusunda mutabakat sağladı.

Taraflar ayrıca bir hafta içerisinde Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve AGİT Özel Temsilcisine esirlerin listesinin verilmesi konusunda da mutabık kaldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+