Artsakh’a karşı savaşan terör örgütünün üyelerinden biri tutuklandı - Gündem
26 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

02 Kasım 2020  

Artsakh’a karşı savaşan terör örgütünün üyelerinden biri tutuklandı -

Artsakh’a karşı savaşan terör örgütünün üyelerinden biri tutuklandı Artsakh’a karşı savaşan terör örgütünün üyelerinden biri tutuklandı

Ermenistan Savcılığı, Türkiye’nin Azerbaycan’a gönderdiği terör örgütünün bir üyesi olan Suriyeli paralı asker Mihrab Muhammad Al Shkhair’in tutuklandığını bildirdi.

“29 Ekim’de Artsakh’ta yaşanan çatışmalar sırasında, 19 Ekim’de Türkiye üzerinden Azerbaycan’a, çatışmalara katılan Mihrab Muhammed El Shkhair, Artsakh Savunma Ordusu askerleri tarafından bulundu.

5 Mart 1975 doğumlu, Suriye’nin Hamma kentinde yaşayan Ebu Hüseyin’in 23 Tugayının bir üyesidir.

Mihrab Muhammed Al Shkhair, RA Ceza Kanununun üç maddesi, özellikle 389. sayılı kanunu (uluslararası terörizm), 390. kanunun 1. kanunun 1. fikrası (silahlı çatışmalar sırasında uluslararası insancıl hukukun ihlaller) ve 395. kanunun, 3. maddesi (kiralık asker).

Daha önce Türkiye’nin Artsakh ve Ermenistan’a karşı kullanmak için Suriye’nin kuzeyinden Azerbaycan’a paralı askerler gönderdiği biliniyordu. Düşmanlıklara katılmaları için 1.5-2 bin dolar ödendiği bilgisi var.

Bu bilgiler sadece Ermeni ve Karabağ yetkilileri, uluslararası medya ve yabancı insan hakları kuruluşları tarafından değil, aynı zamanda Suriye, Fransa, Rusya, ABD ve diğer ülkelerin yetkilileri tarafından da doğrulandı.

RIA Novosti ayrıca 16 Ekim’de 1.000’den fazla militanın Karabağ ihtilaf bölgesine sevk edildiğini bildirdi.
Bu haber armradio kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+