​Macron: Türkiye savaşçı bir tutum içinde - Gündem
29 Haziran 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վարագ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

02 Kasım 2020  

​Macron: Türkiye savaşçı bir tutum içinde -

​Macron: Türkiye savaşçı bir tutum içinde ​Macron: Türkiye savaşçı bir tutum içinde

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'nin NATO müttefiklerine karşı savaşçı bir tutum içinde olduğunu söyledi. Macron, Al-Jazeera kanalına Türkiye ile yaşanan gerginlik konusunda açıklamalarda bulundu.

Gerginliğin yatışmasını umduğunu ifade eden Macron, bunun için Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avrupa Birliği (AB) ile Fransa'ya ve onların değerlerine saygı duyması gerektiğini belirtti.

Erdoğan'ın yalan söylememesi ve hakaret etmemesi gerektiğini belirten Macron, Türkiye'nin Suriye, Libya ve Doğu Akdeniz'de izlediği siyaseti de eleştirerek "Türkiye NATO müttefiklerine karşı düşmanca bir tavır içinde" diye konuştu.

Erdoğan, geçen hafta sonu Macron'un İslam'a ve Müslümanlara yönelik tutumundan ötürü "zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı olduğunu" söylemiş, gelişmeler üzerine Fransa, Ankara Büyükelçisi'ni istişarelerde bulunmak üzere Paris'e geri çağırmıştı. Erdoğan, daha sonra Fransa ürünlerini boykot etme çağrısı yapmıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+