​Karabağ Savunma Ordusu, hasmın bir tankını vurdu, diğer zırhlı araçlar ise geri çekildi - Gündem
11 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

02 Kasım 2020  

​Karabağ Savunma Ordusu, hasmın bir tankını vurdu, diğer zırhlı araçlar ise geri çekildi -

​Karabağ Savunma Ordusu, hasmın bir tankını vurdu, diğer zırhlı araçlar ise geri çekildi ​Karabağ Savunma Ordusu, hasmın bir tankını vurdu, diğer zırhlı araçlar ise geri çekildi

Artsakh (Dağlık Karabağ) Savunma Bakanlığı’nın Basın Servisi, Azerbaycan ile temas hattında devam eden çatışmalar hakkında bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, “Gece boyunca cephe hattında savaş operasyonları farklı şiddetle devam etti. Bazı istikametlerde hasmın konvoyları keşfedilerek Savunma Ordusu birlikleri tarafından yok edildi. Hasım, sivil yerleşim yerlerine karşı füze saldırıları düzenlemeye de devam etti.” denildi.

Artsakh Savunma Bakanlığı, hasmın, ülkenin güneydoğu bölgesinde zırhlı araçlarla ilerlemeye çalıştığını, ancak Savunma Ordusunun aldığı önlemler sonucunda Azerbaycan’a ait bir tankın vurulduğunu, diğerlerinin ise geri çekildiğini de bildirdi.

Bakanlık, şu anda cephe hattında durumun Ermeni tarafının kontolü altında bulunduğunu da ekledi.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye ve uluslararası teröristler destekli Azerbaycan, 27 Eylül’de Artsakh Cumhuriyeti’ne karşı uzun zamandan beri hazırlıklarını yaptığı geniş çaplı bir savaş başlattı. Savaş operasyonları sırasında sivil yerleşimlerini de hedef almaktan kaçınmayan Azerbaycan, en son sivil halkın da sığındığı Artsakh oranlarına karşı kimyasal silah niteliğinde olan fosforlu bombalar kullanmaya başladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+