​Azerbaycan, sabah saatlerinde Martuni ve şulli şehirlerine karşı tekrar Smerç kullanmaya başladı - Gündem
08 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Միհր / Ժամ : Բաւական

Gündem :

03 Kasım 2020  

​Azerbaycan, sabah saatlerinde Martuni ve şulli şehirlerine karşı tekrar Smerç kullanmaya başladı -

​Azerbaycan, sabah saatlerinde Martuni ve şulli şehirlerine karşı tekrar Smerç kullanmaya başladı ​Azerbaycan, sabah saatlerinde Martuni ve şulli şehirlerine karşı tekrar Smerç kullanmaya başladı

2-3 Kasım gecesi Artsakh’ın (Dağlık Karabağ) sivil yerleşim yerlerinde genel olarak sakin geçti.

Artskah Olağanüstü Hal Servisi’nden yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinde tekrar “Smerç” çok namlulu roketatar sistemlerini kullanmaya başlayan Azerbaycan, Martuni ve Şuşi şehirlerini ateş altına aldı.

Sivil vatandaşlar arasında kayıplar olmadığını duyuran servis, diğer yerleşim yerlerinde durumun nispeten sakin olduğunu da bildirdi.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye ve uluslararası teröristler destekli Azerbaycan, 27 Eylül’de Artsakh Cumhuriyeti’ne karşı uzun zamandan beri hazırlıklarını yaptığı geniş çaplı bir savaş başlattı. Savaş operasyonları sırasında sivil yerleşimlerini de hedef almaktan kaçınmayan Azerbaycan, en son sivil halkın da sığındığı Artsakh oranlarına karşı kimyasal silah niteliğinde olan fosforlu bombalar kullanmaya başladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+