​Arayik Harutyunyan: Sayın Lavrov, bölgeye sevk edilen teröristlerin yarısından fazlasını etkisiz h - Gündem
21 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

04 Kasım 2020  

​Arayik Harutyunyan: Sayın Lavrov, bölgeye sevk edilen teröristlerin yarısından fazlasını etkisiz h -

​Arayik Harutyunyan: Sayın Lavrov, bölgeye sevk edilen teröristlerin yarısından fazlasını etkisiz h ​Arayik Harutyunyan: Sayın Lavrov, bölgeye sevk edilen teröristlerin yarısından fazlasını etkisiz hale getirdik

Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un, çatışma bölgesinde iki bine yakın teröristlerin bulunduğuna dair açıklaasını yorumladı.

Harutyunyan, “Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bölgeye sevk edilen teröristler sayısının iki bine yaklaştığını açıkladı. Sayın Lavrov, teröre karşı verdiğimiz mücadele sırasında bu teröristlerin yarısından fazlasını etkisiz hale getirdiğimizden (öldüler veya yaralandılar) emin olabilir. İleride ise kalanları da tamamen yok etmek için daha kararlı mücadele vereceğiz.

Bu arada Azerbaycan ordu birlikleri, bu terör örgütü üyelerini cepheye gönderiyor, kendileri silahla arkadan onların hareketlerini kontrol ediyor ve çekilmeleri durumda vuruyor.

Bu bizim son savaşımızdır ve biz, sonuna kadar savaşacağız” ifadeelrini kullandı.

Hatırlanacağı üzere 3 Kasım'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Karabağ çatışma bölgesine Ortadoğu'dan sevk edilen yabancı terröistler sayısının iki bine ulatığını açıklamıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+