​Bugün Azerbaycan, Karabağ`da 5 tank ve 2 piyade savaş aracı kaybetti - Gündem
04 Temmuz 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մարգար / Ժամ : Արփող

Gündem :

04 Kasım 2020  

​Bugün Azerbaycan, Karabağ`da 5 tank ve 2 piyade savaş aracı kaybetti -

​Bugün Azerbaycan, Karabağ`da 5 tank ve 2 piyade savaş aracı kaybetti ​Bugün Azerbaycan, Karabağ`da 5 tank ve 2 piyade savaş aracı kaybetti

Ermenistan Savunma Bakanlığı’nın Basın Sözcüsü Şuşan Stepanyan, 4 Kasım tarihinde sabah saat 10:30 sularında Artsakh’ın (Dağlık Karabağ) güney bölgesinde Azerbaycan’a ait 3 tankın vurulduğunu bildirdi.

Sözcü, konuyla ilgili “Facebook” üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bugün saat 10:30 sularında Berdzor (Laçin) şehrinin güneydoğu bölgesindeki cephe hattında hasmın silahlı güçleri, zırhlı araçların kullanımıyla yeni bir saldırı girişiminde bulundu.

Savunma ordusunun birlikleri savunmaya geçerek, hasma ait 3 tank vurdu ve böylece hasmın saldırısını püskürttü.

Saat 12:55 sularında hasım, aynı yönde yeni bir saldırı düzenledi, ancak 2 tank ve 2 piyade savaş aracını daha kaybederek tekrar geri püskürtüldü.

Cephe hattının söz konusu bölgesinde şu anda çatışmalar devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye’nin desteğiyle uzun zamandan beri savaş hazırlıkları yapan Azerbaycan, 27 Eylül tarihinde Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyeti’nin tüm sınırı boyunca saldırıya geçti. Sık sık Karabağ ve hatta Ermenistan sivil yerleşim yerlerini de ateş altına alan Azerbaycan, Ermeni halkının kadim anavatanını ele geçirmek arzusuyla dünyada yasaklı olan birçok silahı ilk defa bu bölgede kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+