​Putin: Rusya, Dağlık Karabağ`daki çatışmaların sona ermesi için elinden geleni yapıyor - Gündem
29 Haziran 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վարագ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

05 Kasım 2020  

​Putin: Rusya, Dağlık Karabağ`daki çatışmaların sona ermesi için elinden geleni yapıyor -

​Putin: Rusya, Dağlık Karabağ`daki çatışmaların sona ermesi için elinden geleni yapıyor ​Putin: Rusya, Dağlık Karabağ`daki çatışmaların sona ermesi için elinden geleni yapıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ'daki çatışmaların sona ermesi için Rusya'nın elinden gelen her şeyi yaptığını ve yapacağını söyledi.

Rusya'daki dini derneklerin temsilcileriyle videokonferans yöntemiyle görüşme yapan Putin, Rus tarafının Dağlık Karabağ'daki çabaları hakkında konuştu.

Putin, "Rusya, Güney Kafkasya'daki çatışmanın en kısa sürede sona ermesi, birbirleriyle karşı karşıya duran ve maalesef hala daha makineli tüfeklerin, çeşitli tüfeklerin nişangahlarından birbirlerine bakan insanların hayatlarını kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapıyor" dedi.

Rus lider, çatışan tarafların hedeflerine barışçıl müzakere sürecinde ulaşabileceğine inandığını belirtti.

Putin, "Biz Ermenistan ve Azerbaycan ile temas halindeyiz. Umarım, bölgede yaşayan tüm insanları memnun edecek bir temele dayanan sonuç elde edebiliriz" diye ekledi.

Uzun yıllardır çözüm bekleyen Dağlık Karabağ'daki çatışmalar, 27 Eylül'de yeniden alevlenmişti. Üç ayrı ateşkes mutabakatına rağmen taraflar, askeri faaliyetlere devam ediyor.

Bu haber sputniknews.com kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sputniknews.com) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sputniknews.com). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+