​UEFA, Ermenileri yok etme çağrısında bulunan Azerbaycanlı kulüp sekreterini cezalandırdı - Spor
01 Temmuz 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արեգ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Spor :

05 Kasım 2020  

​UEFA, Ermenileri yok etme çağrısında bulunan Azerbaycanlı kulüp sekreterini cezalandırdı -

​UEFA, Ermenileri yok etme çağrısında bulunan Azerbaycanlı kulüp sekreterini cezalandırdı ​UEFA, Ermenileri yok etme çağrısında bulunan Azerbaycanlı kulüp sekreterini cezalandırdı

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Azerbaycan’ın “Karabağ” futbol kulübünün ırkçı basın sekreterini cezalandırdı. UEFA resmi internet sitesinde yer alan habere göre Nurlan İbrahimov, geçici olarak futboldan uzaklaştırıldı.

Daha önce “Karabağ” futbol kulübünün basın sekreteri, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda, “kadın, çocuk ve yaşlı bakmadan tüm Ermenileri katletme” çağrısında bulunarak, 105 yıl önce Osmanlı Türkiye’nin gerçekleştirdiği Ermeni Soykırımı’nı da haklı çıkarmaya çalışmıştı.

Kısa zaman sonra İbrahimbov yayınladığı bu yazıyı sosyal medya hesabından silse de, yüzlerce diğer kullanıcılar artık resim halinde onun paylaşımını saklamıştı.

Olaydan sonra Ermenistan Futbol Federasyonu, UEFA’ya başvurarak Azerbaycan’lı “Karabağ” futbol kulübünü cezalandırılmasını ve Avrupa Kupası’ndan uzaklaştırılmaısını talep etmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+