​Burger King, temsilcisinin Azerbaycan`ı destekleyen paylaşımlarından dolayı Ermenilerden özür dile - Gündem
24 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

08 Kasım 2020  

​Burger King, temsilcisinin Azerbaycan`ı destekleyen paylaşımlarından dolayı Ermenilerden özür dile -

​Burger King, temsilcisinin Azerbaycan`ı destekleyen paylaşımlarından dolayı Ermenilerden özür dile ​Burger King, temsilcisinin Azerbaycan`ı destekleyen paylaşımlarından dolayı Ermenilerden özür diledi

Burger King” şirketi, Azerbaycan’daki kendi temsilcisinin, Azerbaycan’ın soykırımcı emellerini destekleyen açıklamalarından dolayı Ermeni toplumundan özür diledi.

ABD Ermeni Davası Konseyi’ne (ANCA) ilettiği özür mektubunda “Burger King”, şu ifadelere yer verdi:

“Bu konuya dikkatimizi çektiğiniz için teşekkür ediyoruz. Azerbaycan’a atıfta bulunan sosyal medya mesajlarının ilkelerimize uymadığı ve "Burger King"in görüşlerini yansıtmadığından emin olun. Temsilcimizin, anılan paylaşımı kısa zaman içerisinde sildiğine, bunun bir daha tekrar olmayacağına inanıyoruz. Bu olay için özür diliyoruz. “Burger King” lokantalarının mükemmel tat ve yüksek kaliteli yemek sunma hedefine odaklandığından emin olmak üzere Azerbaycan’daki ortaklarımızla temas halinde bulunacağız: müşterilerimiz bizden zaten bunu da bekliyor”.

Daha önce ANCA, “Burger King” Yönetim Kuruluna ilettiği bir mektupla Ermeni toplumunun, bu şirketin sosyal platformlarının Azerbaycan’ın etnik temizleme kampanyasına destek vermek için kullanıldığından dolayı endişe duyduğunu bildirmişti.

Hatırlanacağı üzere, “Burger King”in "Facebook" ve “Instagram” sayfalarında Azerbaycan’ı destekleyen paylaşımlar yapılmıştı. “Sayılı günler kaldı” ve “Zafer Azerbaycan askerinn olacak” şeklindeki yazılar kısa süre sonra silinmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+