​Zarifi Karabağ ve KOEP gündemleri ile Moskova’yı ziyaret edecek - Gündem
29 Haziran 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վարագ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

20 Kasım 2020  

​Zarifi Karabağ ve KOEP gündemleri ile Moskova’yı ziyaret edecek -

​Zarifi Karabağ ve KOEP gündemleri ile Moskova’yı ziyaret edecek ​Zarifi Karabağ ve KOEP gündemleri ile Moskova’yı ziyaret edecek

Moskova, IRNA- İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mohammad Cevad Zarif, 23 Kasım tarihinde Moskova’da Rus yetkililerle Karabağ meselesi ve Kapsamlı Ortak Eylem Planı(KOEP) konusunu masaya yatıracaktır.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zahareva, bugün yaptığı açıklamada, Zarif’in Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşeceğini ve iki dışişleri bakanının KOEP, Karabağ, Suriye, Afganistan ve Fars Körfezi bölgesi konularını masaya yatıracaklarını söyledi.

Zahareva iki ülkenin ikili ilişkileri, ekonomik konular ve enerji alanındaki ortak projelerinin de inceleneceğini söyledi.

İran ve Rusya ilişkilerinin gelişmekte olduğunu ifade eden Zahareva, iki ülke arasında sürekli istişarelerin devam ettiğini söyledi.

Korona’ya rağmen İran-Rusya arasındaki sürekli istişarelerin devam ettiğine vurgu yapan Zahareva, iki ülke liderinin bu sene 4 kez telefon görüşmesi yaptığını ve bu ziyaretin de Zarif’in bu sene Rusya’ya 4. Ziyareti olduğunu söyledi.
Bu haber irna kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (irna) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(irna). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+